Bahçe Etkinlikleri

Bahçe etkinlikleri çocukların tohum ektikleri, bahçe peyzaj çalışmaları yaptıkları, çevremizde beraber yaşadığımız canlılara karşı farkındalık ve sorumluluk geliştirdikleri ve en önemlisi doğayla bir arada vakit geçirdikleri son derece keyifli etkinliklerdir. Bahçe etkinlikleri sırasında çamura dokunurken hissedilen cıvıklık dokunma duyumuzu, bahçeden toplanan havuç kıtırtısı duyma duyumuzu, yemyeşil ağaçlar görme duyumuzu, mis kokan çiçekler koklama duyumuzu ve yeni koparılan çilekler tat alma duyumuzu uyararak tüm duyuların kullanıldığı zengin bir öğrenme ortamı oluşturur. 

Bahçe etkinlikleri sayesinde çocuklar sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinirler. Kendi ektikleri bitkilerin bakımını üstlenerek sorumluluk bilinci geliştirir, ektiklerinin ürünlerini almayı beklerken sabırlı olmayı öğrenirler. Bahçe etkinlikleri çocuklara çevre bilinci aşılar, küçük kas motor becerilerini destekler ve doğaya ilişkin bilimsel kavramları öğrenmelerini sağlar.  

MiniSanat'ta bahçe etkinlikleri Midi ve Maxi gruplarında hafta içi düzenli atölye çalışmaları; Mini Plus, Midi Plus ve Maxi Plus gruplarında ise hafta içi ve hafta sonu aylık atölye programları şeklinde uygulanmaktadır. 

Diğer Derslerimiz

Bilgi Almak İstiyorum

Bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayarak bilgilendirebiliriz.