Latin / Jazz Dans

Latin dans teknikleri çocuklara dansı sevdirmek açısından son derece başarılıdır. Latin dansta doğal olarak var olan heyecan, renk ve ritimler çocukların ilgisini çeker. Çocuklar kendilerini müziğin ritmine kaptırdıkça dansın keyfine varırlar. Latin dans çocuklar için egzersiz, sosyal gelişim ve çoğu zaman da yalnızca eğlence kaynağıdır.

Okul öncesi dönemde latin ve jazz dansları çocukların farklı kültürlere ait dans çeşitlerini öğrenmelerini sağlar. Öğrendikleri dans figürleri yanı sıra farklı müzikleri, enstrümanları, kostümleri kısacası o kültüre ait bilgileri edinmelerini sağlar. Dans ederken çocuklar bedenlerini farklı şekilde kullanmayı öğrenirler. Küçük yaşta oluşabilecek duruş bozuklukları, içe basma veya kas yapısı ile ilgili sorunların düzeltilmesine de yarar. Ritim duyguları gelişir. Bedenlerini doğru şekilde kullanmayı öğrenirler ve esneklik kazanırlar. 

JAZZ DANS

Jazz dans eğitiminde çocuklar bale ve modern dans temelli teknikleri öğrenirler. Isınma ve ders egzersizleri ile çocuklar kuvvet, esneklik, dayanıklılık ve korrdinasyon kazanırlar. Müzikalite ve performans becerilerini geliştiren dans kombinasyonları aracılığıyla ise hem keyifli vakitler geçirirler hem de daha ileri seviye dans teknikleri için temel oluştururlar.

Diğer Derslerimiz

Bilgi Almak İstiyorum

Bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayarak bilgilendirebiliriz.