Bale

BALE

Tüm dans türlerinin temelinde yer alan klasik bale hem fiziksel hem de estetik açıdan önemli artıları olan bir sanat dalıdır. Bale eğitiminde kullanılan müzik, hareket ve oyunlar aracılığıyla çocuklar dansın büyüleyici dünyasıyla tanışırlar. Fiziksel korrdinasyonu gelişen çocuk, beden bilinci ve esneklik kazanarak doğru ve güçlü bir vücut duruşuna sahip olur.

KARAKTER DANS

Klasik balenin bir alt koludur ve klasik bale repertuvarlarının çoğunun içerisinde yer alır. Karakter danslarda kullanılan hareketli tempolar çocukların hem keyifli dakikalar geçirmelerini sağlayacak, hem hızlı hareket edebilme becerilerini geliştirecek hem de ritim duygularının gelişimine katkıda bulunacaktır.

JAZZ DANS

Jazz dans eğitiminde çocuklar bale ve modern dans temelli teknikleri öğrenirler. Isınma ve ders egzersizleri ile çocuklar kuvvet, esneklik, dayanıklılık ve korrdinasyon kazanırlar. Müzikalite ve performans becerilerini geliştiren dans kombinasyonları aracılığıyla ise hem keyifli vakitler geçirirler hem de daha ileri seviye dans teknikleri için temel oluştururlar.

MİMİK

Sahne sanatlarının içinde özellikle balede kullanılan mimik, sözler kullanılmadan bir hikayeyi anlatmanın temel yoludur. Bir bale eserinde kullanılan mimikler ne kadar güçlü olursa hikayenin anlaşılması da o kadar kolay olur. Mimik dersleri çocukların hareketlerine farklı yollarda anlam katmalarını sağlayarak iletişim kurmalarını ve vücut dillerini kullanmalarını sağlar.

Diğer Derslerimiz

Bilgi Almak İstiyorum

Bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayarak bilgilendirebiliriz.