Akıl Oyunları

Akıl oyunları çeşitli geometri, nokta-çizgi, grafik, şekil, paten, parça-bütün, sayı, mantık ve olasılık, fen ve algı oyunlarından oluşan ve çocuklara dünyayı farklı yollarda algılama fırsatı tanıyan bir programdır. Vücudumuzu çalıştırdığımız gibi beynimizi de eğlenceli oyun ve etkinliklerle çalıştırabiliriz. Akıl oyunları yetişkinlerde demans ve Alzheimer gibi hastalıklara engel olmak için kullanılsalar da çocuklar için de oldukça yararlıdır.  

Çocukların beyinleri çok hızlı bir şekilde gelişim gösterir ve akıl oyunları bu gelişime yardımcı olacak harika bir yoldur. Akıl oyunları yoluyla çocuklar daha farklı ve hızlı düşünecek ve daha yaratıcı olacaklardır. Bu derslerde çocukların matematiksel kavramlara aşina olmaları sağlanmakta, bilinmeyeni araştırmaları desteklenmekte ve herşeyden önce eğlenmeleri hedef alınmaktadır. Akıl oyunları sayesinde çocukların problem çözme becerileri gelişir, hafızaları genişler, konsantrasyon süreleri uzar ve paten (örüntü) farkındalıkları artar. Akıl oyunları çocukların görsel algılarını da geliştirir. Her iyi akıl oyununun içinde gerçek bir problemle karşılaştığımızda nasıl düşünmemiz gerektiğiyle ilgili bir ipucu vardır. 

MiniSanat'ta akıl oyunları Midi ve Maxi gruplarında haftaiçi düzenli atölye çalışmaları; Mini Plus, Midi Plus ve Maxi Plus gruplarında ise hafta içi ve hafta sonu aylık atölye programları şeklinde uygulanmaktadır. 

 

 

Diğer Derslerimiz

Bilgi Almak İstiyorum

Bize iletişim bilgilerinizi bırakırsanız sizi arayarak bilgilendirebiliriz.